Історична довідка

Згідно з архівними даними станом на 1948 рік поліклініка розташовувалася за адресою: м. Одеса, вул. Петра Великого 4 (сьогодні Дворянська) називалася Дальницька поліклініка №1 Воднотранспортного району.

У 1949 році вона перейменована в міську поліклініку №14.

У 1950 році Поліклініка переведена за адресою вул. Франца Мерінга 79 і перепрофільована в Міську Клінічну Лікарню Ворошиловського району, в подальшому в Міську Лікарню №4 Центрального району.

Наказом управління охорони здоров'я №193 від 02.10.1996 року та рішенням Одеського міськвиконкому №97-р від 06.07.1997 року Міська Лікарня №4 закрита, а поліклінічне відділення перейменовано в Міську Поліклініку №14.

Наказом від 01.07.2014 Міську Поліклініку №14 перетворено в КУ "ЦПМСД №14"(Центр Первинної Медико-Санітарної Допомоги).

Станом на сьогодні повна назва Центру така: КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ № 14 ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, скорочено КНП “ЦПМСД №14” ОМР

Центр обслуговує за теріторіальнім принципом 53000 дорослого населення, осіб пенсійного віку.

Обслуговування населення організовано за дільнічним принципом. Всього 26 дільніць.

Інформація для пацієнтів

Сімейний лікар або лікар загальної практики та сімейної медицини (ЗПСМ)

- це висококваліфікований фахівець, що володіє глибокими знаннями і практичними навичками в різних областях медичної науки.

Це і терапевт, і невропотолог, і кардіолог, і хірург, і офтальмолог, і отоларинголог, і гастроентеролог, і навіть гінеколог і педіатр в одній особі.

Захворювання шлунково-кишкового тракту, остеохондроз хребта, ГРВІ, гайморит, бронхіт, артрит, дефекти зору, порушення обміну речовин, гіпертонія, гінекологічні захворювання, порушення серцевої діяльності, не важкі травми - ось далеко не повний список тих хвороб, з якими бореться сімейний лікар .

І треба визнати, що бореться досить успішно, лише у важких випадках вдаючись до допомоги вузьких фахівців.

В даний час визнано - за сімейною медициною майбутнє. Тільки такий лікар має можливість спостерігати пацієнта протягом багатьох років, при цьому бути в курсі стану здоров'я всіх його родичів. Він може підбирати лікування з урахуванням всіх індивідуальних особливостей організму того чи іншого пацієнта. В арсеналі такого лікаря великі знання: він знає, як лікувати судинний криз, але при необхідності може порекомендувати і призначити косметологічні, фізіотерапевтичні, реабілітаційні процедури і т.д.

У розвинених країнах світу медицина давно вже орієнтована на таких фахівців. Пацієнти зазвичай звертаються до сімейного лікаря, економлячи при цьому сили і час, зберігаючи здоров'я.

Сімейні лікарі КНП "ЦПМСД №14"ОМР мають відповідну спеціалізацію лікаря ЗПСМ і готові надавати медичну допомогу Вам - наші шановні пацієнти.